/Files/images/kartinki_dlya_saytu/bibl_ml_1.gif

Щодо тривалості уроків, то вона визначена в ст.16 Закону України «Про загальну середню освіту», п.43 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 778 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад», п.4.9 Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН (затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України 14.08.2001 № 63, погоджені листом Міністерства освіти і науки України 05.06.2001 № 1/12-1459).\

Відповідно до зазначених документів тривалість уроків у загальноосвітніх навчальних закладах становить: уперших класах – 35 хвилин,у других – четвертих класах – 40 хвилин, у п'ятих – одинадцятих класах – 45 хвилин.

Тривалість перерв унормована п.46 Положення про загальноосвітній навчальний заклад (постанова № 778), яким передбачено наступне: тривалість перерв між уроками встановлюється з урахуванням потреби в організації активного відпочинку і харчування учнів,але не менш як 10 хвилин, великої перерви (після другого або третього уроку) – 20 хвилин.

Відповідно до п. 9.7 ДСанПіН тривалість перерв між уроками для учнів першого класу повинна бутине меншою, ніж 15 хвилин, для всіхінших класів – 10 хвилин;великої перерви (після 2-го уроку) – 30 хв. Замість однієї великої перерви можна після 2-го і 3-го уроків влаштовувати 20-хвилинні перерви.У зв’язку із запровадженням з 1 вересня 1999/2000 навчального року зазначеної вище тривалості уроків у початкових класах Міністерством освіти України було направлено на місця відповідний лист від 27.10.99 р. № 1/9-419 «Про тривалість уроків у початкових класах».

У листі, зокрема, зазначено, що з метою створення сприятливих умов для організації відпочинку молодших школярів та збереження діючої норми педагогічного навантаження вчителів відповідно збільшується тривалість перерв між уроками. У цьому випадку додатковий облік і компенсація навчального часу не проводиться.

Разом з тим, варто зазначити, що Законом України «Про загальну середню освіту» (ст.16 п.5) передбачена можливість зміни встановленої тривалості уроків, що допускається за погодженням з відповідними органами управління освітою та органами державної санітарно-епідеміологічної служби. При цьому у початкових класах тривалість уроків не може перевищувати встановлених законом норм.

За матеріалами сайту http://pon.org.ua/socialny-zahyst/1086-pedagogichne-navantazhennya-vchiteliv-pochatkovix.html

Кiлькiсть переглядiв: 5337

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.